101X333U063BF2B
101X333U063BF2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 33 mF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 25.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 32.1 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101X333U063BF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 33 mF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 25.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 32.1 A @ 20 kHz.