101X333U063DF2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 33 mF
Voltage - Rated: 63 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101X333U063DF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 33 mF, Voltage - Rated: 63 V.