104LC3102KL505HM6
104LC3102KL505HM6 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
HC1-2944759.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 0.1uF 1kVac 10% Conduction Cooled
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104LC3102KL505HM6 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVAC SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms, Size / Dimension: 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104LC3102KL505HM6 104LC3102KL505HM6 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LC3.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVAC SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 MOhms
Size / Dimension: 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
104LC3102KL505HM6 104LC3102KL505HM6 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LC3.pdf Film Capacitors 0.1uF 1kVac 10% Conduction Cooled