104MSR630KCN08
104MSR630KCN08 Cornell Dubilier Knowles
MSR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 17.684 Ohms
Size / Dimension: 0.728" L x 0.394" W (18.50mm x 10.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104MSR630KCN08 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 17.684 Ohms, Size / Dimension: 0.728" L x 0.394" W (18.50mm x 10.00mm).
Weitere Produktangebote 104MSR630KCN08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104MSR630KCN08 104MSR630KCN08 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MSR%20series-553037.pdf Film Capacitors 0.1uF 10% tol. FILM