104PPA102KJ
104PPA102KJ Cornell Dubilier Knowles
PPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 525V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms
Size / Dimension: 0.492" Dia x 1.339" L (12.50mm x 34.00mm)
auf Bestellung 442 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104PPA102KJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 525V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms, Size / Dimension: 0.492" Dia x 1.339" L (12.50mm x 34.00mm).
Weitere Produktangebote 104PPA102KJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104PPA102KJ 104PPA102KJ Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPA.pdf Film Capacitors 0.1uF 1KV 10% FILM/IC
Produkt ist nicht verfügbar
104PPA102KJ 104PPA102KJ Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPA.pdf Film Capacitors 0.1uF 1KV 10% FILM/IC