104PPA850K
104PPA850K Knowles / Illinois Capacitor
PPA.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.1uF 850V 10%
auf Bestellung 71 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104PPA850K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 850VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 850V, Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 10.4 mOhms, Size / Dimension: 0.433" Dia x 1.339" L (11.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104PPA850K 104PPA850K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPA-2944723.pdf Film Capacitors 0.1uF 850V 10%
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
104PPA850K 104PPA850K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPA.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 850VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 850V
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.4 mOhms
Size / Dimension: 0.433" Dia x 1.339" L (11.00mm x 34.00mm)