104PPB162K
104PPB162K CDE / Illinois Capacitor
PPB-2944779.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.1uF 1600V 20%
auf Bestellung 113 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104PPB162K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 650V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104PPB162K 104PPB162K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 650V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)