104PPB250K
104PPB250K Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
PPB.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 0.1uF 250V 20%
auf Bestellung 1636 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104PPB250K Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104PPB250K 104PPB250K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.1uF 250V 20%
auf Bestellung 1636 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
104PPB250K 104PPB250K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PPB.pdf Film Capacitors 0.1uF 250V 20%
104PPB250K 104PPB250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)