104PPB630K
104PPB630K Knowles / Illinois Capacitor
PPB.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.1uF 630V 10%
auf Bestellung 1414 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 104PPB630K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
104PPB630K 104PPB630K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PPB.pdf Film Capacitors 0.1uF 630V 10%
auf Bestellung 1414 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
104PPB630K 104PPB630K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Mindestbestellmenge: 5
104PPB630K 104PPB630K Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) PPB-2944779.pdf Film Capacitors 0.1uF 630V 10%