105MPW250K
105MPW250K Knowles / Illinois Capacitor
MPW.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1uF 250V 10%
auf Bestellung 258 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 105MPW250K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 177 mOhms, Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.339" L (13.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
105MPW250K 105MPW250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPW.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 177 mOhms
Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.339" L (13.00mm x 34.00mm)