106BPS100M
106BPS100M Cornell Dubilier Knowles
BPS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16.579Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 71 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 120.7 mA @ 50 kHz
auf Bestellung 17980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106BPS100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 16.579Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 71 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 120.7 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106BPS100M 106BPS100M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor BPS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 100V 20%