106CKE400MLQ
106CKE400MLQ Cornell Dubilier Knowles
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 33.16Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 64 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 115.2 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 106CKE400MLQ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 33.16Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 64 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 115.2 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 106CKE400MLQ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
106CKE400MLQ 106CKE400MLQ Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10uF 400 Volts 20% LYTICS/IC