107AVG025MFF
107AVG025MFF Cornell Dubilier Knowles
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107AVG025MFF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 107AVG025MFF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107AVG025MFF 107AVG025MFF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AVG-2944674.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 100uF 25V 20% tol. POLYMER
Produkt ist nicht verfügbar
107AVG025MFF 107AVG025MFF Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 100uF 25V 20% tol. POLYMER