107BPA100M
107BPA100M Cornell Dubilier Knowles
BPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.658Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 500 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 785 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107BPA100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.658Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 500 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 785 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 107BPA100M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107BPA100M 107BPA100M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor BPA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC