107KBM100M
107KBM100M Cornell Dubilier Knowles
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.327Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 180 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 328 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 6695 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107KBM100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.327Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 180 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 328 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 107KBM100M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107KBM100M 107KBM100M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE KBM%20series-748890.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC