107LBA450M2BE
107LBA450M2BE CDE / Illinois Capacitor
LBA.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 450V 20%
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107LBA450M2BE CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.31573Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 770 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1319 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107LBA450M2BE 107LBA450M2BE Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 450V 20%
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
107LBA450M2BE 107LBA450M2BE Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBA.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.31573Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 770 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1319 A @ 10 kHz