107LBB400M2BD
107LBB400M2BD Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4868Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3377 A @ 10 kHz
auf Bestellung 720 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 240
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107LBB400M2BD Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4868Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3377 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 107LBB400M2BD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107LBB400M2BD 107LBB400M2BD Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBB%20series-553007.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400 Volts 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 117 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
107LBB400M2BD 107LBB400M2BD Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
107LBB400M2BD 107LBB400M2BD Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20% LYTICS/IC