107TMA100M
107TMA100M CDE / Illinois Capacitor
TMA.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 100V 20%
auf Bestellung 383 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107TMA100M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia x 1.024" L (10.00mm x 26.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.492Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107TMA100M 107TMA100M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 100V 20%
auf Bestellung 1922 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
107TMA100M 107TMA100M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TMA.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia x 1.024" L (10.00mm x 26.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.492Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 50 kHz