107TMA350M
107TMA350M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 350V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.614" L (22.00mm x 41.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 310 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 465 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 107TMA350M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 350V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.614" L (22.00mm x 41.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.316Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 310 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 465 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 107TMA350M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
107TMA350M 107TMA350M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
107TMA350M 107TMA350M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 100uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC