108CKE100M
108CKE100M CDE / Illinois Capacitor
CKH_CKE.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 100V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 5364 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108CKE100M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.828 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108CKE100M 108CKE100M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 133mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.828 A @ 100 kHz