108CKS6R3M
108CKS6R3M CDE / Illinois Capacitor
CKR_CKS.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 6.3V 20%
auf Bestellung 29093 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108CKS6R3M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 365mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 854 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108CKS6R3M 108CKS6R3M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 6.3V 20%
auf Bestellung 28240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
108CKS6R3M 108CKS6R3M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 365mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 854 mA @ 100 kHz