108KBM010M
108KBM010M Cornell Dubilier Knowles
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 315mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 726 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108KBM010M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 315mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 726 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.21 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 108KBM010M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108KBM010M 108KBM010M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE KBM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 10V 20%