108KBM063M
108KBM063M Cornell Dubilier Knowles
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 149.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 40 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1688 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108KBM063M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 149.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 40 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 108KBM063M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108KBM063M 108KBM063M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KBM-2944672.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 63V 20% tol ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
108KBM063M 108KBM063M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE KBM%20series-748890.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1000uF 63V 20% tol. ELECTROLYTIC