108KXM016MSA
108KXM016MSA Cornell Dubilier Knowles
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 265.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 23 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.092 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108KXM016MSA Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 265.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 23 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.092 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz.