108KXM6R3M
108KXM6R3M Cornell Dubilier Knowles
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 364.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 53 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 618 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.03 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108KXM6R3M Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 364.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 53 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 618 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.03 A @ 100 kHz.