Produkte > KNOWLES CORPORATION > 108LBA200M2EE
108LBA200M2EE
108LBA200M2EE Knowles Corporation
LBA.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 1mF; 200VDC; 35x35mm; Pitch: 10mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: 35x35mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 3.35A
Terminal pitch: 10mm
ESR value: 249mΩ
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108LBA200M2EE Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 248.68mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.9245 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108LBA200M2EE 108LBA200M2EE Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBA-2944700.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
108LBA200M2EE 108LBA200M2EE Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBA.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 248.68mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.9245 A @ 10 kHz
auf Bestellung 1206 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
108LBA200M2EE 108LBA200M2EE Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200V 20% LYTICS/IC