108SAK025M
108SAK025M Cornell Dubilier - CDE
SAK_series-552996.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 25V 20%
auf Bestellung 1646 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108SAK025M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 265mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 820 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 943 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 108SAK025M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108SAK025M 108SAK025M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SAK.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 265mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 820 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 943 mA @ 10 kHz