108TMA063M
108TMA063M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
TMA-2944737.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1000uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1727 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 108TMA063M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 940 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.081 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
108TMA063M 108TMA063M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1000uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1827 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
108TMA063M 108TMA063M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 1000uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 91 Stücke:
108TMA063M 108TMA063M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TMA.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 166mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 940 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.081 A @ 50 kHz