109CKS025M
109CKS025M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10000uF 25V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 2590 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 109CKS025M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.92 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
109CKS025M 109CKS025M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10000uF 25V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 3611 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
109CKS025M 109CKS025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10000uF 25V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 411 Stücke:
109CKS025M 109CKS025M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.92 A @ 100 kHz