109LBA016M2BD
109LBA016M2BD Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 82.89mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.84 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.55 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 109LBA016M2BD Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 82.89mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.84 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.55 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 109LBA016M2BD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
109LBA016M2BD 109LBA016M2BD Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBA%20series-553000.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 16V 20% tol. ELECTROLYTIC