109LBB016M2BC
109LBB016M2BC CDE / Illinois Capacitor
LBB-2944743.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 16V 20%
auf Bestellung 191 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 109LBB016M2BC CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 82.89mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.77 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.4625 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
109LBB016M2BC 109LBB016M2BC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 16V 20%
auf Bestellung 187 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
109LBB016M2BC 109LBB016M2BC Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBB.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 82.89mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.77 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.4625 A @ 10 kHz