10BJ180CA
10BJ180CA Eaton - Electronics Division
eaton-10bj-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 180VWM 292VC SMB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V
Supplier Device Package: SMB
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V
Power - Peak Pulse: 1000W (1kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10BJ180CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 180VWM 292VC SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 180V, Supplier Device Package: SMB, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 201V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 292V, Power - Peak Pulse: 1000W (1kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 10BJ180CA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
10BJ180CA 10BJ180CA Hersteller : Eaton Electronics eaton-10bj-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, 10BJ series, 180V Oper., Bi-dir