Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 10GPTSTRWHI250
10GPTSTRWHI250
10GPTSTRWHI250 Remington Industries
GPTHookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 10AWG 60V WHT 250'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 60V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 10 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 19/23
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.175" (4.45mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: White
Part Status: Active
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 10GPTSTRWHI250 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 10AWG 60V WHT 250', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 60V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 10 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 19/23, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.175" (4.45mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: White, Part Status: Active.