Produkte > EATON > DRQ125-100-R
DRQ125-100-R
DRQ125-100-R Eaton
eatondrqshieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 9.654uH/38.62uH 20% 100KHz Ferrite 5.35A/2.67A 0.0189Ohm/0.0757Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DRQ125-100-R Eaton
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 9.654UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.236" (6.00mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 38.62 µH, Inductance - Connected In Parallel: 9.654 µH, Current Rating - Parallel: 5.35 A, Current Rating - Series: 2.67 A, Current Saturation - Parallel: 7.17 A, Current Saturation - Series: 3.59 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 18.9mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 75.7mOhm, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DRQ125-100-R DRQ125-100-R Hersteller : Eaton eatondrqshieldeddrumcorepowerinductorsdatasheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 9.654uH/38.62uH 20% 100KHz Ferrite 5.35A/2.67A 0.0189Ohm/0.0757Ohm DCR T/R
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
DRQ125-100-R DRQ125-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 9.654UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.236" (6.00mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 38.62 µH
Inductance - Connected In Parallel: 9.654 µH
Current Rating - Parallel: 5.35 A
Current Rating - Series: 2.67 A
Current Saturation - Parallel: 7.17 A
Current Saturation - Series: 3.59 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 18.9mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 75.7mOhm
Part Status: Active
Description: Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 5.35A; R: 18.9mΩ; ±20%; Isat: 7.17A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 10µH
Operating current: 5.35A
Resistance: 18.9mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 12.5x12.5x6mm
Saturation current: 7.17A
Operating temperature: -40...125°C
auf Bestellung 419 Stücke:
Mindestbestellmenge: 71
DRQ125-100-R DRQ125-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-drq-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 10uH 7.17A 0.0189ohms
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Height: 0.236" (6.00mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 11
Mindestbestellmenge: 250
auf Bestellung 43 Stücke:
auf Bestellung 43 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
10uH, ±20%, 5.35 A, 2.67 A, 18.9 mOhms, 75.7 mOhms, SMD: 12,5x12,5mm, h=6.0mm (DRQ125-100-R - Eaton) (Парная катушка индуктивности)
Produktcode: 150153
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Eaton Drosseln > Induktivität (Drosseln) leistungs SMD
Nennwert: 10uH
Genauigkeit: ±20%
Beschreibung und Eigenschaften: 18.9 mOhms, 75.7 mOhms
Typ: Парная катушка индуктивности
Робочий струм, А: 5.35A / 2.67A