Produkte > KNOWLES SYFER > 1111J5000360JHT
1111J5000360JHT Knowles Syfer
KNO_MLCC_Catalog_1-24_R11_sm
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: X8G
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.087" (2.20mm)
Capacitance: 36 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1111J5000360JHT Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: X8G, Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.087" (2.20mm), Capacitance: 36 pF.
Weitere Produktangebote 1111J5000360JHT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1111J5000360JHT Hersteller : Knowles Syfer Knowles_Datasheet_1111J5000360JHT.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1111 500V 36.00 pF +/-5% X8G HIGH Q/ULTRA LOW ESR Nickel Barrier 100% tin