11938KA-12K-EL-00 NMB Technologies Corporation
11938KA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 119mm L x 119mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2650 RPM
Air Flow: 97.0 CFM (2.72m³/min)
Width: 38.40mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 41.0dB
Static Pressure: 0.220 in H2O (54.8 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 4.8 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 11938KA-12K-EL-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 119mm L x 119mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 2650 RPM, Air Flow: 97.0 CFM (2.72m³/min), Width: 38.40mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 41.0dB, Static Pressure: 0.220 in H2O (54.8 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 4.8 W.
Weitere Produktangebote 11938KA-12K-EL-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
11938KA-12K-EL-00 11938KA-12K-EL-00 Hersteller : NMB Technologies 11938KA_data_sheet-2583199.pdf DC Fans DC Axial Fan, 119x119x38mm, 12VDC, 97CFM, Flange Mount, 3-Wire, Lock Sensor