11PM-K043B
11PM-K043B NMB Technologies Corporation
11PM-K%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.100" x 1.100" (28.00mm x 28.00mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 14.16 / 100
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.910" (23.11mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 1.5 A
Coil Resistance: 1.3 Ohms
Steps per Revolution: 200
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 11PM-K043B NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.100" x 1.100" (28.00mm x 28.00mm), Type: Hybrid, Termination Style: Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 14.16 / 100, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.910" (23.11mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 1.5 A, Coil Resistance: 1.3 Ohms, Steps per Revolution: 200.
Weitere Produktangebote 11PM-K043B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
11PM-K043B 11PM-K043B Hersteller : NMB NMB_Technologies_8_16_2022_11PM_K_data_sheet-3238873.pdf Stepper Motors Hybrid Stepper Motor, Bipolar, 24VDC