11PM-K142-BPVS
11PM-K142-BPVS NMB Technologies Corporation
11PM-K%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.100" x 1.100" (28.00mm x 28.00mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 20.53 / 145
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.910" (23.11mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
Current Rating (Amps): 1.5 A
Coil Resistance: 1.5 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 11PM-K142-BPVS NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.100" x 1.100" (28.00mm x 28.00mm), Type: Hybrid, Termination Style: Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 20.53 / 145, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.910" (23.11mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), Current Rating (Amps): 1.5 A, Coil Resistance: 1.5 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.