12038VA-12P-EL-E0 NMB Technologies Corporation
12038VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 189.9 CFM (5.32m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 59.5dB
Static Pressure: 0.920 in H2O (229.2 Pa)
Power (Watts): 18 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12038VA-12P-EL-E0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 5000 RPM, Air Flow: 189.9 CFM (5.32m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 59.5dB, Static Pressure: 0.920 in H2O (229.2 Pa), Power (Watts): 18 W.
Weitere Produktangebote 12038VA-12P-EL-E0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12038VA-12P-ELE-0 12038VA-12P-ELE-0 Hersteller : NMB Technologies DC Fans DC Tubeaxial Fan, 120x120x38mm, 12VDC, 190CFM, Flange, Ball, Lock Sensor