12038VA-12R-ET-E0 NMB Technologies Corporation
12038VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 6400 RPM
Air Flow: 243.2 CFM (6.81m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 3 Wire Leads
Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 66.0dB
Static Pressure: 1.460 in H2O (363.7 Pa)
Power (Watts): 36 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12038VA-12R-ET-E0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 6400 RPM, Air Flow: 243.2 CFM (6.81m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 3 Wire Leads, Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 66.0dB, Static Pressure: 1.460 in H2O (363.7 Pa), Power (Watts): 36 W.
Weitere Produktangebote 12038VA-12R-ET-E0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12038VA-12R-ETE-0 12038VA-12R-ETE-0 Hersteller : NMB 12038VA data sheet.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 120x120x38mm, 12VDC, 243CFM, Flange, Ball, Lead Wires, Tach
Produkt ist nicht verfügbar
12038VA-12R-ETE-0 12038VA-12R-ETE-0 Hersteller : NMB Technologies DC Fans DC Tubeaxial Fan, 120x120x38mm, 12VDC, 243CFM, Flange, Ball, Lead Wires, Tach