12038VA-24M-EA-E0
12038VA-24M-EA-E0 NMB Technologies Corporation
12038VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3800 RPM
Air Flow: 141.2 CFM (3.95m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 53.0dB
Static Pressure: 0.600 in H2O (149.5 Pa)
Power (Watts): 10.8 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12038VA-24M-EA-E0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3800 RPM, Air Flow: 141.2 CFM (3.95m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 53.0dB, Static Pressure: 0.600 in H2O (149.5 Pa), Power (Watts): 10.8 W.