12038VA-24P-ET-E0 NMB Technologies Corporation
12038VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 189.9 CFM (5.32m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 59.5dB
Static Pressure: 0.920 in H2O (229.2 Pa)
Power (Watts): 17.8 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12038VA-24P-ET-E0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 5000 RPM, Air Flow: 189.9 CFM (5.32m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Ingress Protection: IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 59.5dB, Static Pressure: 0.920 in H2O (229.2 Pa), Power (Watts): 17.8 W.
Weitere Produktangebote 12038VA-24P-ET-E0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12038VA-24P-ETE-0 12038VA-24P-ETE-0 Hersteller : NMB 12038VA_data_sheet-3476488.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 120x120x38mm, 24VDC, 190CFM, Flange, Ball, Lead Wires, Tach
Produkt ist nicht verfügbar
12038VA-24P-ETE-0 12038VA-24P-ETE-0 Hersteller : NMB Technologies DC Fans DC Tubeaxial Fan, 120x120x38mm, 24VDC, 190CFM, Flange, Ball, Lead Wires, Tach