Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206B103K601YT
1206B103K601YT
1206B103K601YT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: 1206 MLCC - HI VOLT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 600V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Capacitance: 10000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206B103K601YT Knowles Novacap
Description: 1206 MLCC - HI VOLT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 600V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Capacitance: 10000 pF.
Weitere Produktangebote 1206B103K601YT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206B103K601YT 1206B103K601YT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc-1359205.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 MLCC - HI VOLT