Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206B104J500P
1206B104J500P
1206B104J500P Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: 1206 MLCC
Tolerance: ±5%
Features: Epoxy Mountable
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206B104J500P Knowles Novacap
Description: 1206 MLCC, Tolerance: ±5%, Features: Epoxy Mountable, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Capacitance: 0.1 µF.