Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > 1206B105K500PB
1206B105K500PB
1206B105K500PB NextGen Components
1206B105K500PB.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP,SMD,1206,X7R,1UF,10%,50V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.075" (1.90mm)
Capacitance: 1 µF
auf Bestellung 2000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206B105K500PB NextGen Components
Description: CAP,SMD,1206,X7R,1UF,10%,50V, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.075" (1.90mm), Capacitance: 1 µF.