Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1206E272K251KHT
1206E272K251KHT
1206E272K251KHT Knowles Novacap
High-Temp.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 2700PF 250V 1206
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.064" (1.63mm)
Capacitance: 2700 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206E272K251KHT Knowles Novacap
Description: CAP CER 2700PF 250V 1206, Tolerance: ±10%, Features: High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.064" (1.63mm), Capacitance: 2700 pF.