Produkte > KNOWLES SYFER > 1206J0160272MXT
1206J0160272MXT
1206J0160272MXT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 2700PF 16V X7R 1206
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Capacitance: 2700 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206J0160272MXT Knowles Syfer
Description: CAP CER 2700PF 16V X7R 1206, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Capacitance: 2700 pF.
Weitere Produktangebote 1206J0160272MXT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1206J0160272MXT 1206J0160272MXT Hersteller : Knowles Dielectric Labs Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 16V 2.70 nF +/-20% X7R (2R1) Nickel Barrier 100% tin