Produkte > KNOWLES SYFER > 1206J1K00222JKT
1206J1K00222JKT
1206J1K00222JKT Knowles Syfer
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.067" (1.70mm)
Capacitance: 2200 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206J1K00222JKT Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.067" (1.70mm), Capacitance: 2200 pF.