Produkte > KNOWLES SYFER > 1206J1K00271JAR
1206J1K00271JAR
1206J1K00271JAR Knowles Syfer
KNO-16806_MLCC_Catalog_FINAL2-2_1
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 1000V C0G/NP0 1206
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206J1K00271JAR Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 1000V C0G/NP0 1206, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 pF.