Produkte > KNOWLES SYFER > 1206J1K20271JXT
1206J1K20271JXT
1206J1K20271JXT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 1.2KV X7R 1206
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1200V (1.2kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.063" (1.60mm)
Capacitance: 270 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1206J1K20271JXT Knowles Syfer
Description: CAP CER 270PF 1.2KV X7R 1206, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1200V (1.2kV), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.063" (1.60mm), Capacitance: 270 pF.